HUZUR

      (1 Perde / 1 Saat 10 Dakika)HUZUR
İlk Oynama Tarihi: 4 Ekim 2016

İkinci dünya savaşının çıkmasına saatler kala Mümtaz, hasta yatağında yatmakta olan kuzeni İhsan’ın ilaçlarını yaptırmak üzere dışarı çıkar. İlaçların hazırlanmasını beklerken girdiği eskici dükkanında geçirdiği son bir senenin olayları, bu olaylara etki eden tüm kişiler, hayatını şekillendiren her şey zihninde yeniden, aynı şiddetle canlanır. Sevdiği kadın Nuran, intiharıyla Nuran’la ilişkilerinin bitmesini fitilini ateşleyen Suat, ailesini kaybettikten sonra kendisini himayesine alan, amcaoğlu İhsan ve eşi Macide, eski musiki, edebiyat, İstanbul… Mümtaz düşle gerçek arasında gidip gelirken aşkı, hayatı ve ölümü yeniden sorgulamaya başlar. Yanı başındaki savaş tehdidi altında, çağının aydını olarak Mümtaz, bir yandan bireysel sıkıntılarıyla toplumsal sorumluluklarının arasında sıkışmıştır huzur, Mümtaz’ın huzuru arama hikayesidir.Not: 8 yaş ve üzeri seyircilerimizin izlemesi tavsiye edilir.

Uluslararası 5. Geleneksel Tetova Tiyatrosu Festivali
En iyi yönetmen M. Nurullah Tuncer
En iyi kadin oyuncu Damla Ece Dereli

ÖNEMLİ BİLGİLER

1.Biletler temsilden 13 gün önce saat 10.00’da gişelerde, 10.10’da biletiva.com’da satışa çıkar.

2.Bilet satışlarında kredi kartı geçerlidir.

3.Sahnelenen oyunlarımızın biletleri tüm gişelerimizden alınabilir.

4.Satılan bilet geri alınamaz ve değiştirilemez.

5.Öğrencilere indirimli fiyat uygulanır. Öğretmenlere indirim yapılmamaktadır.

6.Toplu satış, 40 kişilik gruplara indirimli yapılmaktadır. Grupların oyun başlama saatinden 20 dakika önce, ilgili sahnede hazır bulunmaları gerekmektedir.

7.Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarında görev yapan tüm personele, kimliklerini ibraz etmeleri durumunda kendileri ve aileleri için indirimli bilet üzerinden satış yapılır.

8.Öğle tatilinde gişelerimiz açıktır.

9.Malul ve Muharip Gaziler, Engelliler ve ‘’2022 Sayılı 65 yaşını doldurmuş, muhtaç, güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşlarına aylık bağlanması hakkında kanun ‘’ kapsamındaki kişiler oyunlarımızı ücretsiz izleyebilirler.

10.Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmaz, geç kalanlar ikinci perdeyi izleyebilirler. 

11.Sekiz yaşından küçük çocukların (çocuk ve gençlik oyunları hariç) oyunlarımıza getirilmemesi rica olunur.

12.Genel Müdürlük gerektiğinde oyun düzeninde değişiklik yapabilir

13.Matineler saat 15:00’te, suareler saat 20:00’de başlar. Çocuk oyunları aylık programa göre saat 11:00, 12:00, 13:00 ve ya 14:00’de başlar.

14.Biletler internet üzerinden  biletiva.com adresinden alınabilir

15.Bazı oyunlarımızda mizansen gereği tütün mamülleri ile ateşli silah kullanılmaktadır.


OYUN FOTOĞRAFLARI
    • onur yazıcı  21/01/2017 23:45:14

      Koltuğuma oturup sahneye ilk baktığım anda müthiş etkilendim.Kitabını okumaktan hep korkmuş biri olarak oyununu izlemek beni heyecanladırdı..Kenan Işık'ın oyunlaştırdığı bu tiyatro sizi kitabını okutmaya sevk edecektir..Çünkü ben Huzur'u muhakkak okuyacağım

    • Durukan Azizoğlu  31/12/2016 21:12:22

      Önce dekorun görkeminden ve biraz fazlaca teferruatlı olmasından etkileniyorsunuz. Sonra oyuncu bolluğu dikkatinizi çekiyor henüz oyun başlamadan. Özenli dekorun arasından karakterler bir bir canlanıyor ve Tanpınar'ın ustaca serpiştirilmiş cümleleri onun zamanından bize kesitler verip bizi bugünde düşünmeye sevk ediyor. Oyunun durağan olduğunu iddia edenlerin aksine bu söylentiler yalnızca oyun genelindeki fikirlerin bu tür izleyicide bir tesiri olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Ezcümle bu oyunu izleyiniz.