#

DEVLET TİYATROLARI 1 EKİM'DE PERDE DİYECEK

Türkiye'nin en ücra köşesine kadar giden, sezonda yüz binlerce seyirciyi tiyatronun büyülü atmosferiyle buluşturan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü (DT), 1 Ekim'de bir kez daha "Perde" diyecek.
Detay
#

HAMLET OYUNU MAKEDONYA'DA

“Uluslararası Bitola Shakespeare Festivali” kapsamında İstanbul Devlet Tiyatrosu Makedonya’ya gidiyor.
Detay
#

DEVLET TİYATROSU'NDA TÜM OYUNLAR İPTAL EDİLDİ

Manisa'nın Soma ilçesinden gelen acı haber üzerine Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tüm oyunlarını yas süresince iptal etme kararı aldı.
Detay
#

İSTANBUL DEVLET TİYATROSU ANADOLU TURNESİNDE

Devlet Tiyatroları yirmi beş ilde on altı farklı oyunla seyirci karşısına çıkacak. 24 gün sürecek turnede 102 temsil tiyatroseverlerle buluşacak.
Detay
#

HAMLET MAKİNESİ ÜSKÜDAR TEKEL SAHNESİ'NDE PRÖMİYER YAPIYOR

Heiner Müller yazdığı Hamlet Makinesi Ayşe Emel Mesçi rejisiyle 10 Mayıs Cumartesi İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında Üsküdar Tekel Sahnesi'nde tiyatroseverle buluşuyor. Dekor tasarımının Efter Tunç'a ait olduğu oyunun, ışık tasarımına ise Yakup Çartık imza attı.
Detay
#

'MASALLAR, TÜRKÜLER, BİR DE İNSANLAR' MAYIS AYINDA DA CEZAEVLERİNDE

Türk öykü dünyasının önemli yazarlarından Sait Faik Abasıyanık'ın öykülerinden uyarlanan 'Masallar, Türküler, Bir de İnsanlar' adlı eser, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde cezaevlerinde gösterilecek.
Detay
#

3 YIL İÇİNDE 160 BİN’E YAKIN MAHKUMA ULAŞMIŞ OLACAĞIZ

Uşak’lı usta tiyatro oyuncusu Turgay Tanülkü tarafından Sait Faik Abasıyanık’ın ölümsüz eseri “Son Kuşlar” adlı romanında esinlenerek sahnelenen “Masallar, Türküler, Bir de İnsanlar” oyun kader mahkûmları ile buluşuyor.
Detay
#

İSTANBUL DEVLET TİYATROSU'NDA BU HAFTA

"Üç Kız Kardeş" 6-11 Mayıs'ta Cevahir Salon 1'de seyredilebilecek. Heiner Müller'in yazdığı, Zehra Aksu Yılmazer'in Türkçeye çevirdiği ve Ayşe Emel Mesci'nin yönettiği "Hamlet Makinası" 10 Mayıs'ta yapacağı prömiyerin ardından, 11 ve 12 Mayıs'ta da Üsküdar Tekel Sahnesi'nde temsile çıkacak.
Detay