#

İSTANBUL DT YENİ SEZONDA 6 YENİ OYUNLA PERDE AÇACAK

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, yeni tiyatro sezonu ilk turunda 28 yeni oyun ile 1 Ekim'den itibaren sanatseverlerle buluşacak. Yeni sezonda 6 yeni oyunla perde açacak olan İstanbul Devlet Tiyatroları en çok yeni oyunun sahneleneceği ikinci şehir.
Detay
#

DEVLET TİYATROSU BİLETLERİ 18 EYLÜL PERŞEMBE GÜNÜ BİLETİVA'DA

Devlet Tiyatroları biletleri artık www.biletiva.com'da satışa sunulacak.
Detay
#

DEVLET TİYATROLARI 1 EKİM'DE PERDE DİYECEK

Türkiye'nin en ücra köşesine kadar giden, sezonda yüz binlerce seyirciyi tiyatronun büyülü atmosferiyle buluşturan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü (DT), 1 Ekim'de bir kez daha "Perde" diyecek.
Detay
#

HAMLET OYUNU MAKEDONYA'DA

“Uluslararası Bitola Shakespeare Festivali” kapsamında İstanbul Devlet Tiyatrosu Makedonya’ya gidiyor.
Detay
#

DEVLET TİYATROSU'NDA TÜM OYUNLAR İPTAL EDİLDİ

Manisa'nın Soma ilçesinden gelen acı haber üzerine Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tüm oyunlarını yas süresince iptal etme kararı aldı.
Detay
#

İSTANBUL DEVLET TİYATROSU ANADOLU TURNESİNDE

Devlet Tiyatroları yirmi beş ilde on altı farklı oyunla seyirci karşısına çıkacak. 24 gün sürecek turnede 102 temsil tiyatroseverlerle buluşacak.
Detay
#

HAMLET MAKİNESİ ÜSKÜDAR TEKEL SAHNESİ'NDE PRÖMİYER YAPIYOR

Heiner Müller yazdığı Hamlet Makinesi Ayşe Emel Mesçi rejisiyle 10 Mayıs Cumartesi İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında Üsküdar Tekel Sahnesi'nde tiyatroseverle buluşuyor. Dekor tasarımının Efter Tunç'a ait olduğu oyunun, ışık tasarımına ise Yakup Çartık imza attı.
Detay
#

'MASALLAR, TÜRKÜLER, BİR DE İNSANLAR' MAYIS AYINDA DA CEZAEVLERİNDE

Türk öykü dünyasının önemli yazarlarından Sait Faik Abasıyanık'ın öykülerinden uyarlanan 'Masallar, Türküler, Bir de İnsanlar' adlı eser, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde cezaevlerinde gösterilecek.
Detay