#

YENİ OYUN: AVRUPA

Toplumsal ve ekonomik açıdan çürümeye yüz tutmuş bir sınır kasabasına tren seferlerinin iptal edildiği gün gelen iki kaçak mülteci, ülkelerindeki savaştan kaçarken ekonomik sorunların yerli halk üzerinde yarattığı gerilimin kurbanlarına dönüşürler.
Detay
#

ECE OKAY'A YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ÖDÜLÜ

Beşiktaş Çırağan Lions Kulübü tarafından bu yıl 23. kez verilen, "Türkan Kahramankaptan Özel Ödülleri" törenle sahiplerine takdim edildi.
Detay
#

EKİN YAZIN DOSTLARI TİYATRO ÖDÜLLERİ'NDE İSTANBUL DEVLET TİYATROSU'NA 4 ÖDÜL

5. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödüllerini kazananlar belirlendi. Aydın Ergil, Nurdan Ergil, Hatice Erdem Dolu, Nevzat Yıldıran ve Aysel Sakarya'dan oluşan Ekin Yazın Dostları Seçici Kurulu 5. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödüllerinde kazananları belirledi. İstanbul Devlet Tiyatrosu da bu önemli ödüllerde 4 ödül kazandı.
Detay
#

PAYİDAR TÜFEKÇİOĞLU'NA SAHNEDE SON VEDA

Usta oyuncu Payidar Tüfekçioğlu için Kerem Aydınlar Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde düzenlenen veda törenin ardından Tüfekçioğlu’nun naaşı sevenlerinin korteji eşliğinde camiye getirildi. Cenaze törenine sanatçısının eşi Mine Tüfekçioğlu, kızı Tılsım Tüfekçioğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, Devlet Tiyatroları sanatçıları, dostları ve çok sayıda seveni katıldı. Sanatçının eşi Mine Tüfekçioğlu, taziyeleri kabul etti.
Detay
#

CELAL KADRİ KINOĞLU 22. SADRİ ALIŞIK ÖDÜLLERİ'NDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Celal Kadri Kınoğlu İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun “Giydirici” oyunu ile 22. Sadri Alışık Ödülleri'nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ödülünü kazandı
Detay
#

PROFESYONEL TRABZON’DA BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

18. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali 12-13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde Haluk Ongan Sahnesi’nde İstanbul Devlet Tiyatrosu oyunlarından Profesyonel adlı oyunu ağırladı.
Detay
#

5. EKİN YAZIN DOSTLARI TİYATRO ÖDÜLLERİ'NDE İSTANBUL DEVLET TİYATROSU'NA 4 ÖDÜL

5. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödüllerini kazananlar belirlendi. İstanbul Devlet Tiyatrosu da bu önemli ödüllerde 4 ödül kazandı.
Detay
#

DİREKLERARASI SEYİRCİ ÖDÜLLERİ'NDE İSTANBUL DEVLET TİYATROSU'NA 3 ÖDÜL

Bu yıl 17. kez düzenlenen "Direklerarası Seyirci Ödülleri" sahiplerini buldu. İstanbul Devlet Tiyatrosu, toplamda 3 ödüle layık görüldü
Detay