#

NEHRİN SOLGUN YÜZÜ 28 EKİM'DE PRÖMİYER YAPTI

İstanbul Devlet Tiyatrosu ekim ayının 2017-2018 sezonundaki beşinci yeni oyunu Nehrin Solgun Yüzü 28 Ekim 2017'de Üsküdar Tekel Sahnesinde prömiyerini gerçekleştirdi.
Detay
#

AVRUPA VE ROMEO VE JULİET OYUNLARI 17 EKİM'DE PRÖMİYER YAPTI

İstanbul Devlet Tiyatrosu 2017-2018 sezonu açılışını 1 Ekim 2017'de Berkun Oya'nın Bayrak isimli oyunu ile yaptıktan sonra yeni oyunlarla izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor.
Detay
#

YENİ OYUN: KARMAKARIŞIK

"Küçük bir yalan sizden ne götürebilir ki, hiç hafife almayın belki de tüm ciddiyetinizi alıp, gülünç hallere sokabilir sizi. Bir kaçamak, bir yalan, bir ceset ve sürpriz yapan bir eş Karmakarışık olmanın kaçınılmaz tarifi..."
Detay
#

YENİ OYUN: DÜDÜKLÜDE KIYMALI BAMYA

Düdüklüde Kıymalı Bamya, yaygınlaşan dedikodu ve eğitimsiz toplum kültürünü eleştirirken, bunlara karşı olanların ötekileştirilmesini sorguluyor. Sabah kahveleri, fal tutkuları ve içi boş anlamsız sohbetleriyle küçük burjuva kadınlarının duyarsızlıklarına komik bir bakış sergiliyor. "İyi bir yemek, iyi bir demokrasiye benzer."
Detay
#

YENİ OYUN: NEHRİN SOLGUN YÜZÜ

Katherine Desouza kayıptır ya da öldürülmüştür. Öldüren kişi Kevin olabilir, olmayabilir de. Kevin ona yüklenen seri cinayetler suçlamasını kabul etmeyip masum olduğunu iddia etmektedir. Kevin’le arasında geçmişte gönül bağı olan Fay tutuk evinde onu sık sık görmeye gelmektedir. Katherine’in babası David kızının kayboluşunun altında yatan gerçeği ortaya çıkarabilmek için Fay ile arkadaşlık kurmaya başlamıştır. Ancak kullanılmakta olan kimdir, akıl oyunlarını oynayan kimdir?
Detay
#

YENİ OYUN: BAYRAK

Berkun Oya'nın yazdığı Bayrak'ta, polisiye bir cinayetle bir ailenin trajik çöküşünün öyküsü anlatılır.
Detay
#

YENİ OYUN: GÜNÜN ÇORBASI

Avrupa adım adım bir savaşa sürüklenirken, Amerika'da tabloid gazetelere karşı tiraj kaygısında olan bir gazetenin Pulitzer ödüllü muhabirinin ünlü bir restorana "günün çorbası"nın sır gibi saklanan tarifini ele geçirmek üzere gönderilmesiyle başlayan romantik bir müzikal komedi.
Detay
#

YENİ OYUN: ROMEO VE JULIET

Kan davalı iki ailenin çocukları olan Romeo ve Juliet'in trajik aşkları.
Detay