CORİOLANUS

      (2 Perde / 2 saat 30 dakika)CORİOLANUS
İlk Oynama Tarihi: 18 Mayıs 2016

Soylu bir savaş kahramanı olan Coriolanus, suç işlemediği halde utanç verici duruma düşürülerek, politikacılar ve halk tarafından cezalandırılır. Erdemlerine saplantılı denebilecek ölçüde bağlı olan Coriolanus'un bu özelliği, "suç"unu oluşturur, ancak o yine de inandıklarını dillendirmeye devam eder. Roma'nın sözde demokrasisinin eğitimsiz ve aç halkı, başlarında güzel ama boş vaatlerde bulunan politikacılarla Coriolanus'un karşısına dizilirler. Fakat karşılarında savaş yaralarını gösterip oy toplamak varken onları küçümseyen bir general bulurlar.


Bu oyun, içeriğindeki şiddet ve korku öğeleri nedeniyle 13 yaş ve üzeri izleyiciler için uygundur.
OYUN FOTOĞRAFLARI
  • CEYHUN DİNÇER  02/02/2017 13:18:25

   MUHTEŞEM... .HARİKA OYUNCULUKLAR DEKOR MÜZİK TAM BİR SHAKESPEARE GÖRSEL SHOW.. EĞER BİLET BULABİLİRSENİZ SAKIN KAÇIRMAYIN EMEĞİ GEÇEN HERKESE... BU MUHTEŞEM OYUNU BİZE İZLEME ŞANSI VERDİĞİ DEVLET TİYATROLARINA TEŞEKKÜRLER

  • Doruk ayazoğlu  17/10/2016 14:24:23

   İKSV tiyatro festivalinde izlediğim oyun,kusursuz oyunculuklar,muazzam bir dekor ve teknolojinin nimetlerinin ustalıkla kullanıldığı sahne düzeni. Devlet tiyatroları bünyesinde yeniden izlemeye can attığım oyun.

  • Sinasi Kumdagezer  17/10/2016 13:58:35

   Güzel bir prodüksiyon. Malcolm başarı bir iş çıkarmış. Yalnız bazı sahnelerinin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Kadınlardan oy isteme sahnesini çıkartırsanız oyun hiçbir şey kaybetmez. Belki kamera ile daha interaktif bir oyun olabilirdi. Yinede müzik ve kostümler üst seviye. İzlenebilir.