CORİOLANUS

      (2 Perde / 2 saat 30 dakika)CORİOLANUS
İlk Oynama Tarihi: 18 Mayıs 2016

Soylu bir savaş kahramanı olan Coriolanus, suç işlemediği halde utanç verici duruma düşürülerek, politikacılar ve halk tarafından cezalandırılır. Erdemlerine saplantılı denebilecek ölçüde bağlı olan Coriolanus'un bu özelliği, "suç"unu oluşturur, ancak o yine de inandıklarını dillendirmeye devam eder. Roma'nın sözde demokrasisinin eğitimsiz ve aç halkı, başlarında güzel ama boş vaatlerde bulunan politikacılarla Coriolanus'un karşısına dizilirler. Fakat karşılarında savaş yaralarını gösterip oy toplamak varken onları küçümseyen bir general bulurlar.


Bu oyun, içeriğindeki şiddet ve korku öğeleri nedeniyle 13 yaş ve üzeri izleyiciler için uygundur.


ÖNEMLİ BİLGİLER

1.Biletler temsilden 13 gün önce saat 10.00’da gişelerde, 10.10’da biletiva.com’da satışa çıkar.

2.Bilet satışlarında kredi kartı geçerlidir.

3.Sahnelenen oyunlarımızın biletleri tüm gişelerimizden alınabilir.

4.Satılan bilet geri alınamaz ve değiştirilemez.

5.Öğrencilere indirimli fiyat uygulanır. Öğretmenlere indirim yapılmamaktadır.

6.Toplu satış, 40 kişilik gruplara indirimli yapılmaktadır. Grupların oyun başlama saatinden 20 dakika önce, ilgili sahnede hazır bulunmaları gerekmektedir.

7.Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarında görev yapan tüm personele, kimliklerini ibraz etmeleri durumunda kendileri ve aileleri için indirimli bilet üzerinden satış yapılır.

8.Öğle tatilinde gişelerimiz açıktır.

9.Malul ve Muharip Gaziler, Engelliler ve ‘’2022 Sayılı 65 yaşını doldurmuş, muhtaç, güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşlarına aylık bağlanması hakkında kanun ‘’ kapsamındaki kişiler oyunlarımızı ücretsiz izleyebilirler.

10.Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmaz, geç kalanlar ikinci perdeyi izleyebilirler. 

11.Sekiz yaşından küçük çocukların (çocuk ve gençlik oyunları hariç) oyunlarımıza getirilmemesi rica olunur.

12.Genel Müdürlük gerektiğinde oyun düzeninde değişiklik yapabilir

13.Matineler saat 15:00’te, suareler saat 20:00’de başlar. Çocuk oyunları aylık programa göre saat 11:00, 12:00, 13:00 ve ya 14:00’de başlar.

14.Biletler internet üzerinden  biletiva.com adresinden alınabilir

15.Bazı oyunlarımızda mizansen gereği tütün mamülleri ile ateşli silah kullanılmaktadır.


OYUN FOTOĞRAFLARI
  • CEYHUN DİNÇER  02/02/2017 13:18:25

   MUHTEŞEM... .HARİKA OYUNCULUKLAR DEKOR MÜZİK TAM BİR SHAKESPEARE GÖRSEL SHOW.. EĞER BİLET BULABİLİRSENİZ SAKIN KAÇIRMAYIN EMEĞİ GEÇEN HERKESE... BU MUHTEŞEM OYUNU BİZE İZLEME ŞANSI VERDİĞİ DEVLET TİYATROLARINA TEŞEKKÜRLER

  • Doruk ayazoğlu  17/10/2016 14:24:23

   İKSV tiyatro festivalinde izlediğim oyun,kusursuz oyunculuklar,muazzam bir dekor ve teknolojinin nimetlerinin ustalıkla kullanıldığı sahne düzeni. Devlet tiyatroları bünyesinde yeniden izlemeye can attığım oyun.

  • Sinasi Kumdagezer  17/10/2016 13:58:35

   Güzel bir prodüksiyon. Malcolm başarı bir iş çıkarmış. Yalnız bazı sahnelerinin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Kadınlardan oy isteme sahnesini çıkartırsanız oyun hiçbir şey kaybetmez. Belki kamera ile daha interaktif bir oyun olabilirdi. Yinede müzik ve kostümler üst seviye. İzlenebilir.