XIX. DİREKLERARASI SEYIRCI ÖDÜLLERI, İSTANBUL

XIX. DİREKLERARASI SEYIRCI ÖDÜLLERI, İSTANBUL

Bu yıl 19. kez düzenlenen "Direklerarası Seyirci Ödülleri" açıklandı. Direklerarası Seyircilerinin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri, 2018 - 2019 tiyatro sezonunda İstanbul’da sahnelenen oyunları seyrederek; performans, tasarım ve yapım kategorilerinde başarılı olarak değerlendirdiği oyunları, oyuncuları ve tiyatroları belirledi.
   İstanbul Devlet Tiyatrosunun toplamda 4 ödüle layık görüldüğü kategoriler şöyle; Clive Staples Lewis 'ın yazıp, Irita Kutchmy’in uyarladığı Çağman Pala'nın çevirdiği ve Sabri Özmener'in rejisörlüğünü üstlendiği 'Narnia Günlükleri' oyunuyla Müzikal- Müzikli Oyun kategorisine layık görüldü. 
   Tableau (Tablo) Oyun kategorisinde Sönmez Atasoy’un yazdığı Okday Korunan’ın yönetip oynadığı, Yahya Kemal şiirlerinden oluşan “Kendi Gök Kubbemiz (Yahya Kemal)” oyunuyla layık görüldü. 
   Karden Kasaplar’ın yazıp Laçin Ceylan’ın yönettiği “Bir Peri Masalı Radyum Kızları” oyununda Rafiye Genç ve Sena Başdoğan Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.  Aynı oyunla Tasarım Ödülleri kategorisinde Dilek Kaplan En İyi Kostüm Tasarımı ödülüne layık görüldü. 
   Ödüller, 21 Nisan 2019 Pazar günü saat 20.30’da Kozyatağı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek törenle sahiplerine verilecektir.
  Responsive image

"Oyuncular, yalnızca diğerlerinin anılarında yaşarlar. Dünyadaki en güzel şey hatırlanmaktır…"

GİYDİRİCİ

"Dört tür yanık var. Dördüncü derecede tamamen yanıyorsun. Ikinci derecede yaralar oluşuyor vücudunda, zamanla geçiyor ama izleri kalıyor. Ikinci dereceden işsizlik yanığı benimkisi, yaralarım kapandı ama ruhumda izleri kaldı."

İKİNCİ DERECEDEN İŞSİZLİK YANIĞI

"Biricik sevgim, biricik nefretimden doğdu. Tiksinilen bir düşmanı birden sevmekle, Harika bir sevgi doğdu böyle. "

ROMEO VE JULIET