25. TÜRKAN KAHRAMANKAPTAN SANAT ÖDÜLLERİ

25. TÜRKAN KAHRAMANKAPTAN SANAT ÖDÜLLERİ

   Bu yıl 25. kez sahipleriyle buluşacak olan "25. Türkan Kahramankaptan Sanat Ödülleri" açıklandı. Hayati Asılyazıcı, Gamze Yapar Şendil, Seda Demirel, Ahmet Duman, Müge Polat Şaylı ve Oğuz Turgay yer aldığı seçici Kurul 2018 - 2019 sanat döneminde sahnelenen sanatsal etkinlikler arasında, yaptığı değerlendirme sonucunda kazananlarını açıkladı. İstanbul Devlet Tiyatrosunun 2 ödüle layık görüldüğü kategoriler şöyle; 

   22. İstanbul Tiyatro Festivali (İKSV) kapsamında 02 Aralık 2018 Pazar günü Üsküdar Tekel Sahnesinde prömiyer yapan Sevim Burak imzalı “Sahibinin Sesi” adlı oyunla İskender Altın, Yılın En Başarılı Yönetmeni ödülüne layık görüldü.

   18 Ekim 2018 Perşembe günü Üsküdar Stüdyo Sahnesinde prömiyer yapan Sönmez Atasoy’un yazıp Okday Korunan’ın yönetip oynadığı “Kendi Gök Kubbemiz” adlı oyunla Okday Korunan Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ödülüne layık görüldü. Responsive image

"Başkasının çocuğu olsaydı ne yapardın, soruyorum sana, senin çocuğunu öldürseler ne yapardın, herkes birinin çocuğu…” “Senin kardeşin benim kalbime burnunu soktu!... Oltalar suyun altında karıştı."

BAYRAK

"Dört tür yanık var. Dördüncü derecede tamamen yanıyorsun. Ikinci derecede yaralar oluşuyor vücudunda, zamanla geçiyor ama izleri kalıyor. Ikinci dereceden işsizlik yanığı benimkisi, yaralarım kapandı ama ruhumda izleri kaldı."

İKİNCİ DERECEDEN İŞSİZLİK YANIĞI

"Kara toprak bağıracak ve ve çığlığı seni seni deli edecek!"

MEDEA KALİ